ОБЕЗ-ЛЮ-ДЯ-ВАЙ-КИ – изложба за обезлюдяването в Странджа гостува в Малко Търново
Вчера в залата на Народно читалище „Георги Попаянов 1914“ – Малко Търново беше открита пътуващата проектна изложба ОБЕЗ-ЛЮ-ДЯ-ВАЙ-КИ, посветена на болезнената, но важна тема за обезлюдяването в Странджанския регион.

Чрез фотографии, текстове и визуални инсталации, изложбата приканва посетителите да се замислят за съдбата на малките населени места, за напускащите ги хора, но и за онези, които избират да останат.
Изложбата ще остане в Малко Търново до 14 юни 2025 г., след което ще продължи своето пътуване към ЖП гара Карнобат.
Проектът се реализира с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура“ по програма „Разпространение“.
Не пропускайте възможността да се докоснете до една въздействаща и смислена експозиция, която говори тихо, но казва много.
